تلفن : 44547526 013 | 09113457793
دکتر شیرین گل محمدی / جراحی زیبایی بینی / کدام مدل بینی برای شما مناسب است؟
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

کدام مدل بینی برای شما مناسب است؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

یکی از نگرانی های عمده متقاضیان جراحی زیبایی بینی قبل از عمل، انتخاب مدل بینی است. آنها غالباً ساعت های زیادی را صرف جستجوی اینترنت و مشاهده نتایج جراحی زیبایی بینی می کنند. آشنایی با مدل های مختلف بینی بعد از عمل می تواند استرس قبل از عمل را به شدت کاهش دهد. در این نوشتار قصد داریم  به مرور انواع مدل های بینی بپردازیم. اگر شما همچنین قصد دارید یک عمل جراحی زیبایی بینی انجام دهید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

دکتر شیرین گل محمدی با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا و دستگاه های مجهز به اقدام به جراحی بینی می کنند. شما عزیزان می توانید برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر گل محمدی جراح بینی در بندر انزلی، با شماره های44547526 013 و 09113457793 و پیج اینستاگرام با ایشان ارتباط برقرار کنید.

 

دلیل اهمیت شناخت مدل های بینی مهم چیست؟

اگر در مورد جراحی زیبایی بینی اطلاعات کافی نداشته باشید، ممکن است در انتخاب مدل بینی خود اشتباه کنید. گاهی اوقات افراد به دلیل تبلیغات بسیاری که در این زمینه وجود دارد، مدلی را برای بینی خود انتخاب می کنند که برای چهره آنها اصلا مناسب نیست و به جراح خود اصرار می کنند که بینی آنها را به شکل مورد نظر خود جراحی کنند.

نتیجه مشخص است، این افراد با گذشت زمان از انتخاب خود پشیمان خواهند شد. معیار اصلی برای انتخاب مدل بینی شکل صورت است. بنابراین افرادی که تمایل دارند به عنوان یک خواننده یا بازیگر به نظر برسند، اشتباه بزرگی می کنند. الگوی بینی همه باید فقط در مقایسه با تمام چهره وی انتخاب شود. اگر فردی دارای صورت کشیده یا لب های بزرگی باشد، بینی کوچک برای او مناسب نیست، زیرا در این صورت نسبت و تعادل صورت وی مختل می شود. اگر قصد انجام جراحی زیبایی بینی در ایران را دارید، توصیه می شود حتما قبل از هرگونه اقدام برای جراحی با متخصصین جراحی زیبایی بینی ایرانی در انتخاب مدل نهایی بینی مشاوره های لازم را انجام دهید.

معیارهای زیبایی بینی

قبل از اینکه با انواع مختلف مدل های بینی آشنا شویم، ابتدا باید معیارهای زیبایی این اندام حساس را بدانیم. طبق قوانین زیبایی شناسی پذیرفته شده در بیشتر کشورهای جهان، زیبایی بینی بر اساس این پارامترها ارزیابی می شود:

  • تناسب بین اجزای صورت و بینی
  • رابطه بینی، لب و چانه
  • تقارن و عدم انحراف بینی
  • رابطه بین بینی و چشم
  • پهنای بینی
  • رابطه بین سوراخ ها و نوک بینی
  • اندازه لب فوقانی به بینی
  • height ارتفاع بینی یا فاصله از چهره
  • بینی مستقیم به عقب (فاصله ریشه تا نوک)
  • زاویه بینی و لب ها

زمانی که با هدف انجام جراحی زیبایی بینی به یک جراح زیبایی بینی می کنید، جراح ویژگی هاب فوق را در صورت شما اندازه می گیرد و نتیجه را با معیارهای پذیرفته شده مقایسه می کند. سرانجام، وی پس از معاینه دقیق، مناسب ترین مدل را در بین انواع مختلف برای شما پیدا می کند.

کدام مدل بینی برای شما مناسب است؟

کدام مدل بینی برای شما مناسب است؟

مدل های مختلف برای بینی

بینی هایی با مدل طبیعی

در این مدل بینی بعد از عمل طبیعی به نظر می رسد. در حقیقت، پزشک طبیعی ترین روش مورد نیاز برای جراحی بینی یک فرد را انجام می دهد. در مدل طبیعی، زاویه بین بینی و لب فوقانی بین 90 تا 95 درجه است. این مدل برای بینی های گوشتی مناسب است و رضایت بیمار را فراهم می کند. بیشتر افراد به دلیل افتادگی، عرض و انحراف بینی این نوع بینی را دوست دارند به طوری که بینی علی رغم ظاهر زیباترش، مصنوعی به نظر نمی رسد. البته آقایان بیشتر از خانم ها طرفدار عمل بینی طبیعی هستند. مهم ترین مزیت مدل طبیعی این است که افرادی که در آینده با آنها ملاقات خواهید کرد متوجه جراحی زیبایی بینی شما نخواهند شد. همچنین دوستان و نزدیکان شما پس از مدتی فرم بینی شما را می پذیرند و عادت می کنند و گذشته را فراموش می کنند. به گفته اساتید جراحی زیبایی، یک عمل جراحی موفقیت آمیز نتیجه بسیار طبیعی محسوب می شود و هیچ اثری از جراحی، چه به صورت قوس یا زاویه بزرگ و چه در بخیه ها وجود ندارد.

مدل بینی فانتزی

در مدل جراحی بینی فانتزی، بینی به شکلی طراحی می شود که از حالت طبیعی متمایز است. از جمله نتایج این مدل می توان به نوک بینی به سمت بالا، کوچک تر شدن بینی و قوس پشت بینی اشاره کرد. در این مدل، زاویه ای بین 110 تا 130 درجه بین بینی و لب فوقانی ایجاد می شود. مدل فانتزی در بین خانم ها محبوب تر از آقایان است.

 

بیشتر بخوانید
هزینه جراحی بینی در بندرانزلی

مدل بینی عروسکی

یكی از مدل های تخیلی مدل بینی عروسکی می باشد كه مدت هاست در ایران جایگاه خاصی پیدا کرده است. مدل بینی عروسکی اگرچه هنوز هم در بین مردم محبوب است، در انجام آن رو به کاهش است. این مدل بینی شیک و زیبا است اما برای همه مناسب نمی باشد، به خصوص آنهایی که دارای صورت و بینی بزرگی هستند، زیرا باعث از بین رفتن نسبت و تعادل صورت آنها می شود. از طرف دیگر، تفاوت بین این مدل و بینی طبیعی باعث می شود تا همه متوجه انجام جراحی بینی شما بشوند. در حقیقت، این بینی ها به اصطلاح “عملی” یا “مصنوعی” اشاره دارد. این خصوصاً بعد از گذشت چند سال می تواند برای شما آزار دهنده باشد. بنابراین نباید در هنگام انتخاب مدل بینی خود احساسات زودگذر نوجوانی و جوانی را در نظر بگیرید.

یکی دیگر از مضرات جراحی زیبایی بینی عروسکی احتمال به وجود آمدن عوارضی مانند مشکلات تنفسی بعد از عمل است. این عارضه به ویژه در بینی گوشتی احتمال دارد. در جراحی زیبایی بینی اندازه بینی به مقدار کمی کاهش می یابد، اما در بینی های بزرگ برای ایجاد یک مدل فانتزی، باید اندازه بینی بیشتر کاهش یابد. در مورد جراحی بینی استخوانی، این کاهش بیش از حد اندازه می تواند باعث اختلال در تنفس بینی شود.

مدل بینی نیمه فانتزی

در این مدل بینی، جراح تلاش می کند تا ویژگی های دو مدل قبلی را یکپارچه کند. به گونه ای که بینی به حالت طبیعی و خیالی برسد. در مدل نیمه فانتزی، پزشک سعی می کند اندازه و شکل بینی را با سایر اجزای صورت مطابقت دهد، و باعث می شود نوک بینی کمی بالاتر از حد نرمال و قوس آن اندکی باشد. بینی در مدل نیمه تخیلی کوچک تر از مدل معمولی است، اما عملکرد تنفس بینی ممکن است به اندازه طبیعی نباشد.

کدام یک از مدل های بینی برای من بهترین است؟

یکی از جنبه های متمایز جراحی زیبایی بینی در ایران ، حضور پزشکان ماهر ، باتجربه و دلسوز است. پزشکانی که قبل از عمل صورت و بینی بیمار را با دقت معاینه می کنند و با اندازه گیری پارامترهای لازم مناسب ترین مدل را توصیه می کنند. بنابراین اگر قصد دارید جراحی زیبایی بینی انجام دهید، در این زمینه زیاد استرس نداشته باشید، زیرا جراحان ایرانی کار خود را به درستی انجام می دهند.

کلام آخر

اگر هنوز هم در مورد انجام جراحی زیبایی بینی در ایران تردید دارید، توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر به یک جراح بینی خوب در شهر خود مراجعه کنید و تمام راهنمایی های لازم را در خصوص انتخاب بهترین مدل بینی و عوارض به وجود آمده بعد از جراحی را از وی دریافت کنید تا بتوانید به یک نتیجه مطلوب از جراحی بینی برسید.

دکتر شیرین گل محمدی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت

دکتر شیرین گل محمدی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت، دارای بورد تخصصی و عضو انجمن راینولوژی ایران می باشند. ایشان در سال 1388 از دانشگاه تهران در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل شدند و موفق به اخذ مدرک تخصص از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1396 شدند.

برچسب ها:

به روز باشیم

مقالات مرتبط

جرم گوش و درمان آن

جرم گوش و درمان آن

یکی از مشکلاتی که برای افراد به وجود می آید جرم گرفتن گوش هایشان است. این عارضه می تواند مشکلات بسیاری را برای بیمار به دنبال داشته باشد. اما لازم است بدانید که هیچ راه نگرانی وجود ندارد و فرد می...

هر آنچه باید در مورد جراحی زیبایی بینی بدانید!

هر آنچه باید در مورد جراحی زیبایی بینی بدانید!

جراحی بینی که در اصطلاح پزشکی با عنوان رینوپلاستی نیز شناخته می شود، روش جراحی است که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روش زیبایی به فرم جدید بینی کمک می کند، به گونه ای که توازن بینی با...

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

قطعا تا به حال افرادی را دیده اید که بینی خود را به شکل فانتزی و یا در اصلاح عوام به شکل عروسکی عمل کرده اند. تفاوت جراحی بینی طبیعی با دیدن این گونه بینی ها کاملا محرز است. گرچه این جراحی نیز...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − پنج =

تماس با دکتر گل محمدی