تلفن : 44547526 013 | 09113457793
دکتر شیرین گل محمدی / جراحی زیبایی بینی / علت غیر قرینه بودن سوراخ های بینی بعد از عمل زیبایی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

علت غیر قرینه بودن سوراخ های بینی بعد از عمل زیبایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

جراحی زیبایی بینی همچون تمامی جراحی هایی که انجام می شود بعد از انجام می تواند بسیاری از عارضه ها و پیامد های منفی اما موقتی را در پی داشته باشد. یکی از مشکلات موقتی عدم تقارن سوراخ های نوک بینی بعد از جراحی است.

البته باید این نکته را در خاطر داشته باشید که این عارضه زمانی طولانی می شود که جراح از تخصص کافی برای انجام جراحی برخوردار نباشد. در غیر اینصورت پزشکان و جراحان با تجربه می توانند بهترین نتایج را بعد از جراحی رقم بزنند و وقوع این عوارض را به حداقل برسانند.

ایجاد تقارن و قرینه سازی سوراخ های بینی در جراحی بینی

یکی از مهم ترین اقداماتی که جراحان در طی جراحی بینی انجام می دهند این است که تیغه بینی را به صورت صاف فرم دهی کنند و تیغه ای که از داخل دو بخش بینی را از هم  جدا می کند را به طور درستی در محل خود قرار دهند.

در واقع مهم ترین بخش کار یک جراح بینی در روند جراحی، قرینه سازی دو سوی بینی و ایجاد تقارن در سوراخ های بینی است.

اما این اقدام حتی اگر به درستی انجام شود در اثر عوامل مختلفی تقارن سوراخ های بینی بعد از جراحی از بین رفته و به طور موقتی کجی را روی بینی مشاهده خواهید کرد.

علت عدم تقارن سوراخ های نوک بینی

اولین نکته ای که باید درباره عدم تقارن سوراخ های نوک بینی بدانید این است که این عارضه ارتباط مستقیمی با ورم بینی بعد از جراحی بینی دارد.

در واقع زمانی که جراحی بینی انجام می شود تورم و التهاب از طبیعی ترین پیامد هایی است که برای افراد رخ می دهد. اما این تورم شدت و ضعف مختلفی دارد. برای برخی از افراد این تورم زیاد است و برای برخی دیگر کم تر می باشد. اما به هر روی تورم بینی سبب می شود که سوراخ های بینی تقارن لازم را نداشته باشند و غیر قرینگی در سوراخ بینی ایجاد شود.

عدم تقارن سوراخ های بینی همیشگی است

یکی از تصورات اشتباهی که افراد دارند این است که سوراخ های بینی بعد از جراحی برای همیشه غیر قرینه هستند. در حالی که این مساله موقتی است و بعد از مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

گاهی نیز این تصور ایجاد می شود که عدم تقارن سوارخ های بینی حاصل جراحی های غیر استاندارد است که باید باز هم بگوییم خیر. این تصور اشتباهی است و این عارضه را بسیاری از افراد تجربه می کنند و بعد از مدت زمانی این عارضه از بین می رود.

عدم تقارن در سوراخ های بینی بعد از چه مدتی از بین می رود؟

همانطور که گفته شد مهم ترین عاملی که سبب می شود قرینگی سورا خ های بینی از بین برود تورم بینی است. بنابراین تا زمانی که تورم وجود دارد این عدم تقارن نیز تا حدودی مشاهده می شود. اما بعد از اینکه تورم از بین رفت عدم تقارن نیز به طور طبیعی از بین می رود.

 

آیا عدم تقارن سوارخ های بینی بعد از جراحی نیاز به ترمیم دارد؟

این عارضه در حالت طبیعی در مدت زمان 6 ماهه تا یک ساله باید از بین برود. اما در صورتی که این مساله بیش از یکسال به طول انجامید حتما باید به بهترین جراح بینی در بندر انزلی مراجعه کنید و مساله را با وی درمیان بگذارید.

در بسیاری از موارد زمانی که عدم تقارن سوراخ های بینی بیش از یک سال ماندگار بود باید جراحی ترمیمی بینی انجام شود تا مشکل کاملا برطرف گردد.

بنابراین پیش از یک سال هیچ تصمیمی برای از بین بردن عدم تقارن سوراخ های بینی بعد از جراحی نمی توان گرفت. ولی بعد از این مدت تصمیمی جدی گرفته می شود و عمل ترمیمی انجام می گردد.

 

یکی از دلایل غیر قرینه شدن سوراخ های بینی بعد از عمل، مربوط به انحراف سپتوم کاودوال می باشد. اغلب جراحان زیبایی بینی تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا بشترین تقارن یا هارمونی را در نمای روبه رو صورت را ایجاد کنند.

 

نتیجه گیری

بنابر تمامی مطالبی که ارائه شد می توان نتیجه گرفت که عدم تقارن سوراخ های بینی بعد از جراحی بینی طبیعی و موقتی است و از تورم بینی ناشی می شود. اما اگر مدت زمان ماندگاری این عارضه طولانی شود باید جراحی ترمیمی انجام پذیرد.

مهم ترین توصیه مان این است که برای انجام جراحی ترمیمی بینی به بهترین جراحانی مراجعه کنید که می توانند با تجربه ای که دارند بهترین تکنیک های جراحی را بکار بندند و نتیاج مثبتی را رقم بزنند.

بیشتر بخوانید
مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی

دکتر شیرین گل محمدی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت

دکتر شیرین گل محمدی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت، دارای بورد تخصصی و عضو انجمن راینولوژی ایران می باشند. ایشان در سال 1388 از دانشگاه تهران در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل شدند و موفق به اخذ مدرک تخصص از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1396 شدند.

برچسب ها:

به روز باشیم

مقالات مرتبط

جرم گوش و درمان آن

جرم گوش و درمان آن

یکی از مشکلاتی که برای افراد به وجود می آید جرم گرفتن گوش هایشان است. این عارضه می تواند مشکلات بسیاری را برای بیمار به دنبال داشته باشد. اما لازم است بدانید که هیچ راه نگرانی وجود ندارد و فرد می...

هر آنچه باید در مورد جراحی زیبایی بینی بدانید!

هر آنچه باید در مورد جراحی زیبایی بینی بدانید!

جراحی بینی که در اصطلاح پزشکی با عنوان رینوپلاستی نیز شناخته می شود، روش جراحی است که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روش زیبایی به فرم جدید بینی کمک می کند، به گونه ای که توازن بینی با...

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

قطعا تا به حال افرادی را دیده اید که بینی خود را به شکل فانتزی و یا در اصلاح عوام به شکل عروسکی عمل کرده اند. تفاوت جراحی بینی طبیعی با دیدن این گونه بینی ها کاملا محرز است. گرچه این جراحی نیز...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + هجده =

تماس با دکتر گل محمدی