تلفن : 44547526 013 | 09113457793
دکتر شیرین گل محمدی / جراحی زیبایی بینی / عمل جراحی اندوسکوپی سینوس
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

عمل جراحی اندوسکوپی سینوس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

آیا در زمینه عمل جراحی اندوسکوپی سینوس اطلاعاتی دارید؟

آیا در خصوص چگونگی روند انجام عمل جراحی اندوسکوپی سینوس چیزی می دانید؟

آیا می دانید عمل جراحی اندوسکوپی سینوس با چه هدفی انجام می شود؟

در این نوشتار تمامی سوالات مطروحه در فوق پاسخ داده خواهد و بسیاری از ابهامات و اشتباهاتی که در خصوص جراحی اندوسکوپی سینوس وجود دارد رفع خواهد شد.

 

دکتر شیرین گل محمدی با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا و دستگاه های مجهز به اقدام به جراحی آندوسکوپی سینوس می کنند. شما عزیزان می توانید برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر گل محمدی جراح بینی در بندر انزلی، با شماره های44547526 013 و 09113457793 و پیج اینستاگرام با ایشان ارتباط برقرار کنید.

عمل جراحی اندوسکوپی سینوس

این عمل جراحی برای بهبود مشکلاتی که در بخش سینوس ها وجود دارد انجام می شود. در جریان روند عمل جراحی اندوسکوپی سینوس صرفا منطقه ای از  بینی که باید تحت عمل جراحی قرار گیرد  اقدامات لازم بر روی آن انجام می شود. ابتدا اندوسکوپ از طریق لوله های بینی وارد شده و به تمامی نواحی داخلی بینی بالای بینی و اطراف آن دسترسی پیدا می کند. پس از دسترسی و یافتن مناطق مختلف می توانند اقدامات درمانی لازم را انجام دهند.

مزایای جراحی اندوسکوپی سینوس

 • بدون هیچ گونه برش پزشکان می توانند به راحتی روند درمانی و جراحی را انجام دهند.
 • این عمل علیرغم اینکه حساس و دقیق است اما از سوی پزشکان توانمند و با تجربه به راحتی قابل انجام است.
 • هرگونه بیماری و نیز مشکلاتی که مربوط به ناحیه بینی باشد با اندوسکوپی قابل تشخیص است. ( البته باید گفت در بسیاری از موارد برای شناسایی بیماریهای بینی از روش هایی مثل سی تی اسکن و نیز ام آر آی استفاده می شود اما در پاره ای از موارد که این دو روش کارگر نیفتد به اندوسکوپی روی می آورند.)
 • اندوسکوپ دستگاهی است که دوربینی به آن متصل می باشد و به راحتی می تواند تصاویر داخل بینی و نواحی سینوسی را روی مانیتور و برای پزشک نمایش دهد و این نمایشگری تا حد زیادی تشخیص پزشک را سهل و موفقیت آمیز می کند. این بهترین مزیتی است که می توان برای این روش درمانی برشمرد.
 • از دیگر مزایای این روش می توان به این موضوع اشاره کرد که در کمترین زمان دوره نقاهت گذر می کند و بهبودی حاصل می شود.
 • درد و ناراحتی درجریان این عمل جراحی بسیار کم است . زیرا که در جریان عمل جراحی اندوسکوپی سینوس پزشکان عموما از بیهوشی عمومی استفاده می کنند تا بیمار در طول درمان در بیهوشی باشد.
 • میزان موفقیت در این روش درمانی بسیار بالاست و بیماران می تواننتد با اعتماد و امید بیشتری به این روش درمانی روی بیاورند.
 • پانسمان محل جراحی بسیار کم است و بمار با کمترین عارضه و مشکلاتی می تواند به بهبودی برسد.

 

عمل جراحی اندوسکوپی سینوس

عمل جراحی اندوسکوپی سینوس

عمل جراحی اندوسکوپی سینوس با چه هدفی انجام می شود؟

هدفی که از انجام جراحی اندوسکوپی جراحی وجود دارد این است که تمامی نواحی آلوده به عفونت را تخلیه کنند و در پی انجام این عمل و باز کردن مجاری تنفسی بیمار احساس بویایی بهتری را خواهد داشت و نیز آنکه هر آنچه که نتیجه و عارضه های ناشی از سینوس و یا التهاب سینوس ها در نتیجه عفونت باشد را از بین می برد.

نکاتی کلی در زمینه عمل جراحی آندوسکوپی سینوس

 • یکی از نکاتی که وجود دارد این است که در غالب موارد میزان خونریزی بسیار کم بوده و بیمار با مشکلاتی در این زمینه روبرو نخواهد بود ولی در مواردی چند خونریزی بعد از عمل با درجه شدیدی اتفاق می افتد و همین باعث می شود پزشکان دستور بستری شدن بیمار را بدهند تا شرایط بیمار تحت کنترل باشد و آنها را درمان کنند.
 • البته این موضوع را باید در نظر بگیرید ترشحاتی که کمی خونابه مانند باشد عارضه ای کاملا طبیعی و نرمال است و خونریزی کم نباید شما را نگران کند. این عارضه تا دوهفته احتمال دارد طول بکشد اما بعد از طی شدن این مدت زمان رفع می شود.
 • یکی از مراقبت هایی که بعد از انجام عمل بینی باید مورد توجه شما باشد این است که هرگز بینی ضربه نبیند و شما به عنوان کسی که می خواهد از خود مراقبت کند باید از قرار گرفتن در موقعیت هایی که احتمال خطر وجود دارد از آن محل ها دوری کنید تا احتمال خطر کاهش یابد.
 • ابدا بینی خود را با دست نگیرید و راه آن را مسدود نکنید. مثلا در مواردی که می خواهید بینی خود را با دستمال پاک کنید این عمل با کمترین فشار انجام شود.
 • در پاره ای از موارد مشاهده شده است که بیماری بازگشت داشته است. بدین معنا این عمل جراحی پاسخ مثبتی را برای بیمار و نیز پزشک نداشته است در این موارد باید حتما عمل و یا روش های دیگری برای درمان در پیش بگیرید.
 • یکی از خطرناک ترین و وهم انگیز ترین عارضه هایی که ممکن است در پی انجام عمل جراحی اندوسکوپی سینوس اتفاق بیفتد این است که نابینایی دائمی رخ دهد. البته از ذکر این نکته نگذریم که آمار های گزارش شده دراین زمینه بسیار کم هستند ولی وجود دارند.
 • یک نکته ضروری را باید در پی نکته قبل برایتان ذکر کنیم که نابینایی موقتی از جمله عارضه هایی است که به طور عادی و طبیعی اتفاق می افتد. اگر دچار این نابینایی شدید نگرانی به خود راه ندهید و صرفا در فواصل زمانی کوتاهی تحت معاینات پزشک معالج خود قرار گیرید تا بتوانید از مشاوره های و مراقبت هایی که ایشان به شما ارائه می کند بهره ند شوید تا کمترین خطری را شاهد باشید.
بیشتر بخوانید
جراحی بینی طبیعی و نکاتی که باید در مورد آن بدانید

نتیجه گیری

در آخر به عنوان خاتمه کلام خود بگوییم که موفقیت درمان از طریق روش عمل جراحی اندوسکوپی بینی با جراح بینی خوب امکان پذیر است و با اعتماد به یک جراح و متخصص گوش حلق و بینی با تجربه و ماهر می توانید به نتیجه مثبت و ثمربخشی این روش امیدوار باشید. کم نیستند پزشکان توانمندی که تا حد زیادی روند درمانی مشکلات سینوسی و التهاب سینوس ها را توانستند به خوبی درمان کنند.

عزیزانی که ساکن شهر بندر انزلی می باشند می توانند با کمی تحقیق و پرس و جو در مورد بهترین جراح بینی در گیلان اطلاعات کافی را کسب کنند تا عوارض ناشی از این جراحی را به حداقل برسانند.

دکتر شیرین گل محمدی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت

دکتر شیرین گل محمدی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت، دارای بورد تخصصی و عضو انجمن راینولوژی ایران می باشند. ایشان در سال 1388 از دانشگاه تهران در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل شدند و موفق به اخذ مدرک تخصص از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1396 شدند.

برچسب ها:

به روز باشیم

مقالات مرتبط

جرم گوش و درمان آن

جرم گوش و درمان آن

یکی از مشکلاتی که برای افراد به وجود می آید جرم گرفتن گوش هایشان است. این عارضه می تواند مشکلات بسیاری را برای بیمار به دنبال داشته باشد. اما لازم است بدانید که هیچ راه نگرانی وجود ندارد و فرد می...

هر آنچه باید در مورد جراحی زیبایی بینی بدانید!

هر آنچه باید در مورد جراحی زیبایی بینی بدانید!

جراحی بینی که در اصطلاح پزشکی با عنوان رینوپلاستی نیز شناخته می شود، روش جراحی است که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روش زیبایی به فرم جدید بینی کمک می کند، به گونه ای که توازن بینی با...

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

قطعا تا به حال افرادی را دیده اید که بینی خود را به شکل فانتزی و یا در اصلاح عوام به شکل عروسکی عمل کرده اند. تفاوت جراحی بینی طبیعی با دیدن این گونه بینی ها کاملا محرز است. گرچه این جراحی نیز...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =

تماس با دکتر گل محمدی