تلفن : 44547526 013 | 09113457793
دکتر شیرین گل محمدی / جراحی زیبایی بینی / جراحی ترمیمی بینی چگونه است؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی ترمیمی بینی چگونه است؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

گاها افراد با یک بار جراحی بینی به ایده آل ذهنی خود دست نمی یابند از این جهت در صدد انجام جراحی ثانویه بر می آیند. جراحی که در علوم پزشکی جراحی ترمیمی بینی نامیده می شود.

آیا شما نیز به علت نارضایتی از جراحی بینی اولیه خود می خواهید مجددا جراحی بینی را انجام دهید اما از خطرات احتمالی آن بیم دارید؟

آیا با انجام جراحی بینی دچار مشکلات تنفسی شده اید؟

آیا به میزان زیادی بینی شما کوچک شده است و یا بعد از جراحی تغییری در ظاهر بینی خود احساس نمی کنید؟

هر یک از عوامل یاد شده می تواند دلیلی بر انجام جراحی بینی ترمیمی باشد.

ما در این نوشتار برآن شدیم تا بنابر تقاضای افراد بی شماری در انجام جراحی بینی ترمیمی تمامی ابعاد این جراحی را مورد بررسی قرار دهیم .

 

دکتر شیرین گل محمدی با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا و دستگاه های مجهز به اقدام به جراحی بینی ترمیمی می کنند. شما عزیزان می توانید برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر گل محمدی جراح بینی در بندر انزلی، با شماره های44547526 013 و 09113457793 و پیج اینستاگرام با ایشان ارتباط برقرار کنید.

 

اگر تصمیم به انجام جراح ترمیمی دارید خواننده این مطلب باشید:

چرا به جراحی ترمیم احتیاج پیدا می کنیم؟

همانطور که در بالا به صورت اجمالی بیان شد افراد بی شماری به علت دست نیافتن به نتیجه مطلوب بعد از جراحی خواهان انجام جراحی بینی ترمیمی هستند، اما این عوامل چیست؟

گاها افراد به دلایل زیر دست به جراحی ثانویه بینی می زنند:

 • افزایش بیش از اندازه ارتفاع بینی
 • قوس بیش از حد تیغه بینی
 • نامتقارن بودن پره های بینی
 • نامتقارن بودن سوراخ های بینی
 • انحراف تیغه بینی
 • عدم تغییر در ظاهر بینی
 • کوچک شدن بسیار بینی
 • به وجود آمدن اختلالات تنفسی

تمامی این عوامل باعث می شود شما به جراحی ثانویه فکر کنید. اما آیا این جراحی برای شما مناسب است؟

 

بهتر است قبل از اقدام به جراحی ترمیمی نکات زیر را مرور کنید:

 • برای انجام جراحی ثانویه ابتدا باید واقع بین باشید. به این معنی که به دنبال ایرادات ریز نباشید چراکه برخی افراد با وجود سلامت کامل بینی و عاری بودن از مشکل حاد تصمیم به جراحی مجدد می گیرند.
 • باید دقت داشته باشید جراحی دوم می تواند نتیجه اولیه را نیز تحت تاثیر قرار داده و نه تنها باعث رسیدن به نتیجه مطلوب نشود، بلکه مشکلات عدیده دیگری را نیز به وجود آورد.
 • در مواقعی ممکن است به علت آسیب به ساختار بینی امکان جراحی ثانویه وجود نداشته باشد.
 • برای انجام جراحی ترمیمی باید حداقل یک سال از جراحی اولیه گذشته باشد.
 • درصورتی می توانید این جراحی را انجام دهید که داخل بینی هیچ گونه زخم تازه ای وجود نداشته باشد.
 • برای رسیدن به نتیجه رضایت بخش از جراحی ثانویه باید تمامی جزئیات جراحی قبلی را به پزشک ارائه کنید.
 • جراحی ترمیمی بینی می تواند به صورت بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی در مواقع اصلاح جزئی صورت گیرد.
 • ممکن است برای اصلاح ایرادات شدید مثل انحراف بینی، غیر قرینگی و از این دست ایرادات از جراحی بینی باز استفاده شود که در این صورت آسیب های پوستی جزء عوارض احتمالی خواهد بود. از طرفی ممکن است جراح برای اصلاح ایرادات تیغه بینی مجبور به پیوند استخوان باشد که همگی در سایه جراحی بینی به روش باز امکان پذیر است. اما برای اصلاحات کمتر می توان از جراحی بینی بسته نیز استفاده کرد.
 • افراد بیش از پیش باید در رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی دقت داشته باشند. این جراحی اغلب بدون گذاشتن تامپون و قالب خواهد بود و تنها بیمار باید برای مدتی از چسب استفاده کند.

چگونگی جرای بینی ترمیمی

این جراحی نیز همانطور که اشاره شد می تواند به شیوه جراحی بینی بسته و یا جراحی بینی باز صورت گیرد. میزان آسیب وارده به بینی در واقع تعیین کننده نوع جراحی خواهد بود. منتهی در جراحی بینی ثانویه به علت آسیب های پوستی جراح باید از مهارت بالا برخوردار بوده تا بتواند ایرادات جراحی اولیه را بدون آسیب مجدد برطرف کند.

پوست آسیب دیده چالش جراحی ترمیمی بینی

اگر جراحی ترمیمی به دلیل آسیب پوستی باشد جراح با چالش مواجه خواهد شد، چرا که اگر آسیب دیدگی شدید باشد، باز شدن بینی می تواند منجربه پارگی پوست بیمار شود. لذا افراد می بایست قبل از انجام این جراحی به متخصص گوش و حلق و بینی و یا جراح پلاستیک مراجعه کرده تا میزان آسیب پوستی ارزیابی شود. در نظر داشته باشید که ممکن است به دلیل آسیب زیاد توصیه به جراحی بینی مجدد نشود.

بیشتر بخوانید
آیا خونریزی بعد از عمل بینی طبیعی است؟

هزینه جراحی بینی ثانویه

هزینه این نوع جراحی نیز به مانند جراحی بینی اولیه می تواند بنا بر نیاز بیمار به نوع ترمیم متفاوت باشد. برای مثال ترمیم تیغه بینی و یا ترمیم غیر قرینگی و یا لزوم پیوند استخوان المان هایی هستند که می تواند درهزینه نهایی تاثیر گذار باشد. بنابراین نمی توان برای آن هزینه مشخصی را در نظر گرفت. در واقع هزینه جراحی ترمیمی بینی، بسته به میزان آسیب متفاوت خواهد بود.

مضاف بر این اگر جراحی بینی ترمیمی را جراح دیگری غیر از جراح اولیه انجام دهد، می تواند هزینه جراحی را تحت تاثیر قرار دهد.

توصیه پایانی

افرادی که برای جراحی بینی ترمیمی مراجعه می کنند، باید به یاد داشته باشند رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی بسیار در ایجاد نتیجه مطلوب تاثیر گذار است. بنابراین در رعایت توصیه های بعد از جراحی دقت لازم را داشته باشند.

 

دکتر شیرین گل محمدی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت

دکتر شیرین گل محمدی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت، دارای بورد تخصصی و عضو انجمن راینولوژی ایران می باشند. ایشان در سال 1388 از دانشگاه تهران در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل شدند و موفق به اخذ مدرک تخصص از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1396 شدند. دکتر گل محمدی از سال 1397 تا به اکنون در دانشگاه بین المللی پردیس بندر انزلی مشغول به تدریس می باشند. همچنین دکتر گل محمدی در مطب خود در بندر انزلی آماده خدمت رسانی به بیماران خود هستند.

برچسب ها:

به روز باشیم

مقالات مرتبط

 نحوه صحیح ماساژ بینی بعد از جراحی چگونه است؟

 نحوه صحیح ماساژ بینی بعد از جراحی چگونه است؟

رینوپلاستی و یا همان جراحی بینی از جمله روش های زیبایی پرطرفدار بوده که امروزه به دلیل پیشرفت روز افزون علم پزشکی قادر به رفع بیشتر نواقص بینی می باشد. نکته مهم که جراحان زیبایی تاکید زیادی بر روی...

تغذیه صحیح بعد از جراحی زیبایی بینی

تغذیه صحیح بعد از جراحی زیبایی بینی

دوره نقاهت بعد از جراحی بینی به مدت یک هفته طول می کشد و چندان طولانی نیست. اهمیت تغذیه مناسب بعد از عمل بینی  در این دوران بسیار بالاست. زیرا که روند بهبودی و کاهش میزان خونریزی بسیار به هر آن چیزی...

از بین بردن سریع کبودی صورت بعد از عمل بینی

از بین بردن سریع کبودی صورت بعد از عمل بینی

جراحی زیبایی بینی که در اصطلاح دیگر به آن عمل بینی گفته می شود، یک روش معمول جراحی صورت به منظور اهداف زیبایی صورت باشد یا ممکن است برای بهبود تنفس یا ترمیم آسیب ها یا نقایص ایجاد شده در صورت انجام...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

Call Now Buttonتماس با دکتر گل محمدی