تلفن : 44547526 013 | 09113457793
دکتر شیرین گل محمدی / جراحی زیبایی بینی / جراحی بینی فانتزی چگونه انجام می شود؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی بینی فانتزی چگونه انجام می شود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

جراحی بینی فانتزی چگونه انجام می شود؟

قطعا تا به حال افرادی را دیده اید که بینی خود را به شکل فانتزی و یا در اصلاح عوام به شکل عروسکی عمل کرده اند. تفاوت جراحی بینی طبیعی با دیدن این گونه بینی ها کاملا محرز است.

گرچه این جراحی نیز طرفداران خود را دارد، اما اغلب افرادی که این نوع جراحی بینی را انتخاب می کنند بیشتر می خواهند از جریان مدرنیسم کنونی پیروی کنند. اما آیا این نوع جراحی را می شناسید؟ آیا می دانید چه ویژگی هایی در حین جراحی زیبایی بینی می توان یک بینی را از حالت طبیعی به شکل فانتزی بدل کند؟

دکتر شیرین گل محمدی با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا و دستگاه های مجهز به اقدام به جراحی بینی فانتزی می کنند. شما عزیزان می توانید برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر گل محمدی جراح بینی در بندر انزلی، با شماره های44547526 013 و 09113457793 و پیج اینستاگرام با ایشان ارتباط برقرار کنید.

اگر شما نیز خواهان انجام این جراحی هستید، پیشنهاد می کنیم که در ادامه با ما همراه باشید:

جراحی بینی فانتزی

همانطور که می دانید جراحی بینی به طور کلی از جمله شایع ترین جراحی های زیبایی نه تنها در کشور ما بلکه در تمام جهان است. این جراحی یکی از متداول ترین جراحی ها در ایران به شمار آمده که سالانه متقاضیان بسیاری از سراسر دنیا دارد.

جراحی بینی خود می تواند از لحاظ ظاهری به جراحی بینی فانتزی و یا جراحی بینی طبیعی تقسیم شود. در هر یک از این جراحی ها جراح با ایجاد اصلاحات منحصر به فرد اقدام به رفع نقص بینی و یا ایجاد زیبایی در آن می کند. در جراحی بینی فانتزی افراد باید انتظار واقع بینانه ای نسبت به این جراحی داشته باشند، به طوری آگاه باشند افراط در برخی ویژگی های این بینی می تواند برای آن ها مشکلات عدیده ای را به وجود آورد. بنابراین جراحی به این شکل نیز دارای قوانین و اصول خاص خود است و این طور نیست که به سلیقه مراجع بستگی داشته باشد.

جراحی بینی فانتزی با طبیعی چه تفاوتی دارد؟

آنچه این دو بینی را از یکدیگر متمایز می کند، زاویه نوک بینی تا لب و قوس روی بینی است. به این شکل که زاویه بینی طبیعی با لب بین 95 تا 110 درجه است هر مقدار که این زاویه از 110 درجه عبور کند نوک بینی بالاتر رفته و بینی حالت فانتزی به خود می گیرد. قوس تیغه بینی نیز در بینی فانتزی نسبت به بینی طبیعی بیشتر است که البته لازمه فاصله بیشتر نوک بینی تا لب خواهد بود.

شکل ظاهری این دو بینی بسیار با یکدیگر متفاوت است. ما در بینی طبیعی شاهد فرم غیر طبیعی نخواهیم بود. تیغه میانی بینی در بینی طبیعی کمی قوس داشته و بسیار تراشیده نخواهد شد.

آیا جراحی بینی فانتزی عوارض دارد؟

باید توجه داشته باشید که هر نوع جراحی زیبایی و حتی جراحی های درمانی نیز می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد. این نوع جراحی نیز از عوارض جانبی خالی نخواهد بود. با این تفاوت که به دلیل ساختار خاص خود می تواند عوارض خاصی را برای بیمار ایجاد کند.

در جراحی بینی فانتزی به دلیل ایجاد قوس بیشتر امکان دارد فرد به مشکلاتی نظیر مشکلات تنفسی دچار شود. در مواقعی که پزشک تبحر کافی در این زمینه را نداشته باشد، ممکن است با تراشیدن بیش از حد تیغه بینی موجب آسیب به آن شود. بنابراین این دست افراد باید در انتخاب بهترین جراح بینی بسیار دقت داشته باشند.

دیگرعوارض احتمالی این جراحی به مانند جراحی بینی طبیعی خواهد بود، مانند:

  • خونریزی
  • عدم تقارن سوراخ های بینی
  • عدم تغییر شکل در بینی
  • تورم
  • لخته شدن خون
  • از بین نرفتن جای بخیه ها

جراحی بینی فاتتزی برای کدام نوع بینی مناسب است؟

همانطور که می دانید دو نوع بینی از نظر شکل ظاهری وجود دارد؛ بینی استخوانی و بینی گوشتی. جراحی های هر یک از این دو بینی با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

برای مثال جراحی بینی گوشتی به دلیل برخی ویژگی های این بینی مانند داشتن پوست ضخیم و چرب، عدم وجود تیغه مستحکم در بینی، گوشتی بودن نوک بینی و … دارای ریسک بیشتری نسبت به جراحی بینی استخوانی است. انتخاب بینی فانتزی برای این نوع بینی می تواند ریسک جراحی را نیز بیشتر از حالت عادی کند، چراکه اغلب این نوع بینی ها همانطور که اشاره شد دارای تیغه میانی مستحکمی نیستند و جراح نمی تواند بیش از حد تیغه میانی را برای ایجاد بینی فانتزی بتراشد. علاوه بر این گوشتی بودن این بینی نیز خود عامل دیگری خواهد بود تا جراح فرد را از انجام جراحی بینی فانتزی منصرف کند.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی طبیعی و نکاتی که باید در مورد آن بدانید

اما بهترین گزینه برای جراحی بینی فانتزی، بینی استخوانی است. این نوع بینی به دلیل استحکام تیغه بینی و پوستی نازک می تواند بهترین نوع بینی فانتزی را ایجاد کند. بنابراین توصیه می شود افرادی که دارای بینی گوشتی هستند جراحی بینی طبیعی را انتخاب کنند.

 

جراحی بینی فانتزی چگونه انجام می شود؟

چگونگی جراحی بینی فانتزی

این جراحی نیز می تواند به صورت جراحی بینی باز و یا جراحی بینی بسته صورت گیرد. اما اغلب جراحان بینی جراحی بینی باز را برای سهولت در ایجاد اصلاحات بر روی تیغه بینی انتخاب می کنند. به این منظور ابتلا جراحی با ایجاد بیهوشی عمومی نواحی مورد نیاز را برش داده و سپس با بلند کردن پوست بینی می تواند بر تمامی ساختار بینی مشرف باشد. در ادامه وی اصلاحات لازم را روی بینی انجام داده و در نهایت نواحی برش را بخیه می زند.

هزینه جراحی بینی فانتزی

نمی توان گفت که این جراحی نسبت به جراحی بینی طبیعی هزینه بیشتری دارد یا خیر. میزان هزینه جراحی بینی فانتزی به فاکتور های بسیاری مانند نوع بینی فرد، احتمال نیاز به پیوند استخوان، نوع جراحی و میزان تعرفه جراح در هزینه جراحی بینی بستگی خواهد داشت. علاوه بر این اگر فرد بخواهد در جراحی ترمیمی بینی این نوع جراحی را انتخاب کند ممکن است میزان بیشتری هزینه پرداخت کند.

کلام آخر

پیشنهاد می کنیم قبل از انتخاب این نوع جراحی به یک جراح بینی مراجعه کرده و درباره تمامی جوانب این جراحی با وی صحبت کنید. به یاد داشته باشید اگر پزشک انجام این جراحی را مساوی با بروز برخی مشکلات برای شما تشخیص دهد، پافشاری برای انجام آن می تواند در آینده برای شما خطر آفرین باشد، چرا که امکان جراحی ترمیمی روی بینی فانتزی خطرات و آسیب های خاص خود را خواهد داشت.

راه های ارتباطی با دکتر شیرین گل محمدی:

  • آدرس مطب: گیلان- بندر انزلی – خیابان مطهری – ساختمان درنا طبقه اول
  • شماره تماس: 44547526 013 و 09113457793

دکتر شیرین گل محمدی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت

دکتر شیرین گل محمدی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت، دارای بورد تخصصی و عضو انجمن راینولوژی ایران می باشند. ایشان در سال 1388 از دانشگاه تهران در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل شدند و موفق به اخذ مدرک تخصص از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1396 شدند. دکتر گل محمدی از سال 1397 تا به اکنون در دانشگاه بین المللی پردیس بندر انزلی مشغول به تدریس می باشند. همچنین دکتر گل محمدی در مطب خود در بندر انزلی آماده خدمت رسانی به بیماران خود هستند.

برچسب ها:

به روز باشیم

مقالات مرتبط

 نحوه صحیح ماساژ بینی بعد از جراحی چگونه است؟

 نحوه صحیح ماساژ بینی بعد از جراحی چگونه است؟

رینوپلاستی و یا همان جراحی بینی از جمله روش های زیبایی پرطرفدار بوده که امروزه به دلیل پیشرفت روز افزون علم پزشکی قادر به رفع بیشتر نواقص بینی می باشد. نکته مهم که جراحان زیبایی تاکید زیادی بر روی...

تغذیه صحیح بعد از جراحی زیبایی بینی

تغذیه صحیح بعد از جراحی زیبایی بینی

دوره نقاهت بعد از جراحی بینی به مدت یک هفته طول می کشد و چندان طولانی نیست. اهمیت تغذیه مناسب بعد از عمل بینی  در این دوران بسیار بالاست. زیرا که روند بهبودی و کاهش میزان خونریزی بسیار به هر آن چیزی...

از بین بردن سریع کبودی صورت بعد از عمل بینی

از بین بردن سریع کبودی صورت بعد از عمل بینی

جراحی زیبایی بینی که در اصطلاح دیگر به آن عمل بینی گفته می شود، یک روش معمول جراحی صورت به منظور اهداف زیبایی صورت باشد یا ممکن است برای بهبود تنفس یا ترمیم آسیب ها یا نقایص ایجاد شده در صورت انجام...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

Call Now Buttonتماس با دکتر گل محمدی