تلفن : 44547526 013 | 09113457793
دکتر شیرین گل محمدی / جراحی زیبایی بینی / جراحی بینی طبیعی و نکاتی که باید در مورد آن بدانید
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی بینی طبیعی و نکاتی که باید در مورد آن بدانید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

یکی از متداولترین درخواست هایی که معمولا افراد از یک جراح بینی دارند این است که میخواهند بینی آنها پس از جراحی طبیعی به نظر برسد. مطمئناً هیچ فردی نمی خواهد بینی اش پس از جراحی غیرطبیعی و مصنوعی به نظر برسد. در این نوشتار قصد داریم در مورد جراحی بینی طبیعی و نکاتی که باید در مورد آن بدانید نکاتی را ارائه کنیم.

بزرگترین مسئله با درخواست بینی طبیعی ، این است که “طبیعی” کاملاً ذهنی است. هزاران زن و مرد با بینی های بسیار متنوع در این جهان وجود دارند. ممکنه زمانی که به نوع بینی همه این افراد نگاه کنید، فکر کنید تقریباً همه آنها طبیعی به نظر می رسند. اما در این بینی ها نیز متفاوت های بسیاری وجود دارد. اما اینگونه نیست و بینی هر شخص متناسب با صورت خود می باشد.

 

دکتر شیرین گل محمدی با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا و دستگاه های مجهز به اقدام به جراحی بینی طبیعی می کنند. شما عزیزان می توانید برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر گل محمدی جراح بینی در بندر انزلی، با شماره های44547526 013 و 09113457793 و پیج اینستاگرام با ایشان ارتباط برقرار کنید.

 

آناتومی و ساختار کلی بینی

قبل از توضیح هر مساله ای به شرح ساختار کلی بینی پرداخته خواهد شد:

کلوملا columella بخشی ای از بافت بینی در پایین بینی که دو سوراخ بینی را از هم جدا می کند. برشی از طریق کلوملا در یک جراحی زیبایی بینی ایجاد می شود امکان دسترسی به ساختارهای داخلی بینی را ایجاد کند.

رادیکس یا ریشه بینی: جایی است که استخوان بینی از آنجا آغاز می شود و معمولا این محل بین دو ابرو می باشد.

پل بینی: پشتی بینی نیز می تواند پل بینی شما نامیده شود. در قسمت پشت بینی هم غضروف و استخوان وجود دارد.

نوک بینی: نوک بینی به طور معمول بخشی از صورت شما است که دورترین قسمت نسبت به ریشه بینی می باشد.

طاق بینی: بخش یک سوم بالایی بینی به طور کلی طاق بینی در نظر گرفته می شود.

ویژگی های یک طبیعی بینی

اگر دیدگاه هنری جراح که با نظر شما در مورد یک جراحی بینی موفق از نظر شما مطابقت داشته باشد، مهمترین عامل برای یک جراحی زیبایی بینی به شکل طبیعی می باشد.

ابعاد صورت: ابعاد صورت شامل طول و عرض صورت می باشد. اندازه گیری طول و عرض صورت در بحث در مورد رسیدن به یک نتیجه مطلوب از جراحی زیبایی بینی طبیعی می تواند بسیار کمک کننده باشد. به طور معمول، هنگام مشاهده صورت، بینی باید کاملا در بخش مرکزی صورت قرار گرفته شود و زمانی که به عرض صورت نگاه می کنیم، بینی باید یک پنجم میانی آن را پر کند.

روابط بین اجزای صورت: زمانی که در مورد روابط بین اجزای صورت صحبت می کنیم، در واقع در مورد عواملی مانند اندازه یک عضو صورت نسبت به اندازه عضو دیگر صحبت می کنیم. همچنین در مورد زاویایی مانند زاویه پل بینی، زاویه بین بینی و لب و میزان افتادگی بینی صحبت می کنیم. این موارد جز عواملی هستند که یک جراح زیبایی بینی از آنها برای انجام جراحی زیبایی بینی استفاده می کند که برای صورت فرد بهترین است.

به خاطر داشته باشید که این موارد یکی از کلی ترین دستورالعمل ها هستند و طبیعی ترین جراحی زیبایی بینی بر اساس جنسیت، قومیت، ویژگی های صورت، ایجاد تقارن بین اجزای صورت و سایر عوامل متفاوت خواهد بود.

 

جراحی بینی طبیعی و نکاتی که باید در مورد آن بدانید

جراحی بینی طبیعی و نکاتی که باید در مورد آن بدانید

 

معیارهای ظاهری و ساختاری بینی

بسیاری از افراد زمانی که تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند، تنها به بحث زیبایی شناسی آن توجه می کنند اما ممکن است هیچ گاه به ساختار بینی توجهی نمی کنند. این در حالی که ممکن است پایه و اساس جراحی زیبایی بینی، قطعا تنها بحث زیبایی شناختی نیست.

دلیل این امر این است که ممکن است شما پس از جراحی زیبایی بینی عالی به نظر برسید، اما این بینی فاقد ماندگاری ساختاری است و احتمال آن وجود دارد که به سرعت تغییرات مثبت در بینی خود را از دست دهید. نتیجه این اتفاق بینی، غیر طبیعی به نظر رسیدن بینی می باشد.

به طور مثال اگر جراحی زیبایی بینی باعث کوچکتر شدن بینی شود، اما اهمیتی در ایجاد ساختارهای داخلی برای پشتیبانی مناسب از این بینی کوچکتر داده نشود، بینی شروع به پینچ شدن بینی و کاهش قدرت تنفس می کند.

انتخاب یک جراح بینی خوب برای رسیدن به نتیجه مطلوب از جراحی

یکی از مهم ترین اقداماتی که باید قبل از جراحی بینی به منظور دریافت یک نتیجه بسیار خوب پس از جراحی بینی به کار گرفت، جستجو و انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی می باشد. این تصمیم نباید فقط بر اساس مدرک تحصیلی و حتی افتخارات کسب شده جراح باشد البته که این موارد نیز می تواند در انتخاب جراح مورد نظر کمک کننده باشد اما مهم ترین نکاتی که باید قبل از جراحی بینی به آنها توجه بیشتری داشت، تجربه و دیدگاه هنری جراح می باشد

بیشتر بخوانید
هزینه جراحی بینی در بندرانزلی

برای انتخاب یک جراح با چشم هنری که با ترجیحات شخصی شما مطابقت دارد، می توانید از او بخواهید تا گالری تصاویر قبل و بعد از جراحی بینی در بیماران قبلی خود را به شما نشان دهد تا ببینید آیا اغلب بینی هایی که توسط آن جراح انجام شده را به عنوان نتایجی که دوست دارید می بینید؟ اگر چنین است، این مساله می تواند یک نشانه خوبی باشد.

کلام آخر

زمانی که برای مشاوره به جراح بینی خود مراجعه می کنید، در ابتدا جراح اجزای مختلف بینی را مورد بررسی قرار می دهد. معاینه فیزیکی بینی فرد یکی از اقدامات بسیار مهمی است که قبل از جراحی زیبایی بینی باید توسط جراح انجام شود. همچنین پزشک جراح در مورد چگونگی جراحی و نتایج جراحی زیبایی بینی به شما اطلاعات لازم را خواهد داد.

 

دکتر شیرین گل محمدی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت

دکتر شیرین گل محمدی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت، دارای بورد تخصصی و عضو انجمن راینولوژی ایران می باشند. ایشان در سال 1388 از دانشگاه تهران در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل شدند و موفق به اخذ مدرک تخصص از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1396 شدند. دکتر گل محمدی از سال 1397 تا به اکنون در دانشگاه بین المللی پردیس بندر انزلی مشغول به تدریس می باشند. همچنین دکتر گل محمدی در مطب خود در بندر انزلی آماده خدمت رسانی به بیماران خود هستند.

برچسب ها:

به روز باشیم

مقالات مرتبط

 نحوه صحیح ماساژ بینی بعد از جراحی چگونه است؟

 نحوه صحیح ماساژ بینی بعد از جراحی چگونه است؟

رینوپلاستی و یا همان جراحی بینی از جمله روش های زیبایی پرطرفدار بوده که امروزه به دلیل پیشرفت روز افزون علم پزشکی قادر به رفع بیشتر نواقص بینی می باشد. نکته مهم که جراحان زیبایی تاکید زیادی بر روی...

تغذیه صحیح بعد از جراحی زیبایی بینی

تغذیه صحیح بعد از جراحی زیبایی بینی

دوره نقاهت بعد از جراحی بینی به مدت یک هفته طول می کشد و چندان طولانی نیست. اهمیت تغذیه مناسب بعد از عمل بینی  در این دوران بسیار بالاست. زیرا که روند بهبودی و کاهش میزان خونریزی بسیار به هر آن چیزی...

از بین بردن سریع کبودی صورت بعد از عمل بینی

از بین بردن سریع کبودی صورت بعد از عمل بینی

جراحی زیبایی بینی که در اصطلاح دیگر به آن عمل بینی گفته می شود، یک روش معمول جراحی صورت به منظور اهداف زیبایی صورت باشد یا ممکن است برای بهبود تنفس یا ترمیم آسیب ها یا نقایص ایجاد شده در صورت انجام...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

Call Now Buttonتماس با دکتر گل محمدی