تلفن : 44547526 013 | 09113457793
دکتر شیرین گل محمدی / جراحی زیبایی بینی / بهترین زمان برای جراحی ترمیمی بینی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

بهترین زمان برای جراحی ترمیمی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

جراحی ترمیمی چیست؟

جراحی ترمیمی در چه افرادی انجام می شود؟

بهترین زمان برای جراحی ترمیمی بینی چه زمانی است؟

در نوشتار پیش رو به جنبه های مختلف جراحی ترمیمی بینی خواهیم پرداخت و بسیاری از مسائلی که در این نوع از جراحی وجود دارد را مورد بررسی قرار می دهیم.

بخش های آتی به نوعی تدوین شده اند که پاسخ پرسش های فوق به تمامه در آن مطرح خواهد شد.

 

دکتر شیرین گل محمدی با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا و دستگاه های مجهز به اقدام به جراحی بینی استخوانی  می کنند. شما عزیزان می توانید برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر گل محمدی جراح بینی در بندر انزلی، با شماره های44547526 013 و 09113457793 و پیج اینستاگرام با ایشان ارتباط برقرار کنید.

جراحی ترمیمی بینی

این نوع جراحی که نام دیگر آن جراحی ثانویه بینی نامیده می شود به این جهت انجام می شود که افرادی که تحت جراحی بینی قرار گرفته اند و بعد از جراحی به هر دلیلی از این نوع جراحی راضی نیستند و یا اینکه نتیجه جراحی موفقیت آمیز نبوده است می توانند مجددا تحت جراحی بینی قرار گیرند.

در فرایند جراحی ترمیمی بینی تمامی مشکلاتی که افراد در جراحی اولیه بینی با آن مواجه شده اند برطرف می شود.

علل انجام جراحی ترمیمی بینی 

در واقع علل مختلفی می تواند در تجدید جراحی بینی دخیل باشد. تجدید جراحی بینی که همان جراحی ترمیمی بینی یا جراحی ثانویه بینی نامیده می شود می تواند معلول علت های زیر باشد:

 • عده ای از افراد از نتیجه جراحی راضی نیستند. به بیانی دیگر ممکن است که افراد از ظاهر بینی شان باز هم رضایت کافی را نداشته باشند.
 • عده ای از افراد زمانی که تحت جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند مشکلاتی از قبیل اختلال تنفسی پیدا می کنند. در این موارد به تشخیص پزشک جراحی تکرار می شود تا این مشکل برطرف شود.
 • در مواردی دیگر نیز افراد دچار افتادگی بینی می شوند. این عامل نیز می تواند سبب شود که پزشک به تکرار جراحی اقدام کند.
 • در مواردی نیز مشکلات بینی به طور کامل برطرف نشده اند باید جراحی ترمیمی با هدف رفع کامل مشکلات و نواقص بینی انجام شود.

 

بهترین زمان برای جرامی ترمیمی بینی

بهترین زمان برای انجام جراحی ترمیمی بینی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید مد نظر قرار دهید این است که افراد بعد از انجام جراحی اولیه بلافاصله تحت جراحی ترمیمی قرار نمی گیرند. زیرا که این اقدام با ریسک های زیادی همراه است.

از آنجایی که بینی برش خورده است و استخوان و بافتی بسیار حساس و تحریک پذیر پیدا کرده است از همین رو پزشکان نمی توانند این برش ها را در فاصله زمانی کوتاه تکرار کنند.

به همین جهت جراحی ترمیمی بینی حداقل بعد از یکسال از جراحی بینی اولیه انجام می شود. و همچنین این زمان بهترین زمان برای انجام جراحی ترمیمی بینی می باشد.

در بسیاری از موارد به دلیل نا آگاهی مراجعین خواسته می شود که این جراحی ترمیمی در کمتر از زمان لازم انجام شود ولی جراحان بینی تلاش می کنند که مراجعین را از عواقب و پیامده های ناگوار این اتفاق با خبر کنند. از همین رو برای جراحی ترمیمی حداقل باید یکسال صبر کنید تا روند جراحی با موفقیت طی شود.

اقدامات مهم در طی جراحی ترمیمی بینی

در طی این جراحی انواع اقداماتی که انجام می شود از این قرار است:

 • اگر مشکلی در ظاهر بینی وجود داشته باشد بر طرف می شود
 • در مواردی که افتادگی نوک بینی رخ داده باشد حتما افراد باید غضروف بینی شان ترمیم شود. در مواردی که غضروف بینی بسیار کوچک و کمتر از حد نیاز باشد پزشکان می توانند از روش هایی برداشت غضروف از سایر نقاط بدنی داشته باشند.
 • در حقیقت در این روش می توانند از لاله گوش یا دنده غضروف هایی را برداشت کنند و به نوک بینی پیوند بزنند.
 • در مواردی نیز مشکلات عملکردی که برای بینی ایجاد شده است نیز قابل حل و فصل است.
 • رفع عدم تقارن بین دو سمت بینی
 • رفع مشکلاتی که در لوله های بینی وجود خواهد داشت
 • در انتها نیز بخیه به درستی و دقت زده می شود تا روند بهبودی بهتر از قبل انجام شود

 

ذکر نکته ای مهم در زمینه جراحی ترمیمی بینی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید مورد نظر داشته باشید این است که جراحی ترمیمی بینی بعد از بررسی های لازم و دقیق از سوی پزشکان انجام می شود.

در مواردی که مراجعین بر اثر حساسیت های غیر لازم و از روی وسواس های غیر طبیعی برای انجام جراحی ترمیمی بینی خواستار جراحی ترمیمی بینی باشند پزشکان ابتدا تلاش می کنند که مراجعین خود را متقاعد کنند که این جراحی ریسک زیادی دارد و حساسیت این جراحی دو برابر جراحی اولیه می باشد.

بیشتر بخوانید
از بین بردن سریع کبودی صورت بعد از عمل بینی

در صورتی که مراجع کننده قانع نشود و مشکلی اساسی در مسیر جراحی ترمیمی برای مراجعه کننده نباشد در این صورت است که پزشک جراح می پذیرد جراحی را تکرار کند. در غیر اینصورت جراح متخصص هرگز جراحی ای که پیامده های منفی زیادی در پی داشته باشد را تکرار نخواهد کرد. زیرا که می تواند تا حد زیادی برای افراد خطرات زیادی به همراه داشته باشد.

کلام آخر

نکته ای را که به عنوان سخن پایانی باید مطرح کنیم این است که جراحی ترمیمی بینی جزء حساس ترین جراحی های زیبایی بینی است. حتی این جراحی از جراحی اولیه بینی نیز حساس تر خواهد بود زیرا که بینی یکبار تراش خورده و بافت آن از حالت عادی بیرون آمده است. درصورتی که پزشک توانمندی و مهارت کافی را در انجام جراحی نداشته باشد می تواند منشا بروز مشکلاتی اساسی باشد.

از همین رو توصیه می کنیم که برای انجام جراحی ترمیمی از بهترین جراح ترمیمی بینی در بندر انزلی برای سپردن روند کار به او کمک بگیرید. این موضوع باعث می شود موفقیت نتیجه درمان تا حد زیادی با تکیه بر دانش و آگاهی و نیز تجربه پزشک تضمین شود.

 

دکتر شیرین گل محمدی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت

دکتر شیرین گل محمدی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت، دارای بورد تخصصی و عضو انجمن راینولوژی ایران می باشند. ایشان در سال 1388 از دانشگاه تهران در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل شدند و موفق به اخذ مدرک تخصص از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1396 شدند.

برچسب ها:

به روز باشیم

مقالات مرتبط

جرم گوش و درمان آن

جرم گوش و درمان آن

یکی از مشکلاتی که برای افراد به وجود می آید جرم گرفتن گوش هایشان است. این عارضه می تواند مشکلات بسیاری را برای بیمار به دنبال داشته باشد. اما لازم است بدانید که هیچ راه نگرانی وجود ندارد و فرد می...

هر آنچه باید در مورد جراحی زیبایی بینی بدانید!

هر آنچه باید در مورد جراحی زیبایی بینی بدانید!

جراحی بینی که در اصطلاح پزشکی با عنوان رینوپلاستی نیز شناخته می شود، روش جراحی است که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روش زیبایی به فرم جدید بینی کمک می کند، به گونه ای که توازن بینی با...

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

قطعا تا به حال افرادی را دیده اید که بینی خود را به شکل فانتزی و یا در اصلاح عوام به شکل عروسکی عمل کرده اند. تفاوت جراحی بینی طبیعی با دیدن این گونه بینی ها کاملا محرز است. گرچه این جراحی نیز...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 2 =

تماس با دکتر گل محمدی