تلفن : 44547526 013 | 09113457793
دکتر شیرین گل محمدی / جراحی زیبایی بینی / انواع روش های جراحی زیبایی بینی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

انواع روش های جراحی زیبایی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

یکی از سوالاتی که همواره توسط جراحان زیبایی بینی مطرح می شود این است که کدام روش جراحی زیبایی بینی نسبت به دیگری ارجعیت دارد و با کدام روش نتیجه مطلوب تری بدست می آید و برای بیماران مناسب تر است ؟ این مقاله قصد داریم در عین توضیح انواع روش های جراحی زیبایی بینی به مقایسه این دو روش بپردازیم.

تکنیک هایی که اغلب جراحان زیبایی بینی در یک روش بکار می گیرند، بسته به آناتومی و شکل بینی بیمار و تغییرات مورد نظر پس از جراحی، متفاوت خواهد بود. با این حال به طور کلی، تکنیک های جراح زیبایی شامل روش های جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته زیر می باشد.

 

دکتر شیرین گل محمدی با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا و دستگاه های مجهز به اقدام به جراحی زیبایی بینی می کنند. شما عزیزان می توانید برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر گل محمدی جراح بینی در بندر انزلی، با شماره های44547526 013 و 09113457793 و پیج اینستاگرام با ایشان ارتباط برقرار کنید.

 

جراحی زیبایی بینی باز و جراحی زیبایی بینی بسته جزء روش های جراحی است که برای اصلاح عدم تقارن بینی و تقویت نسبی بینی به کار می رود. برای درک بهتر دو رویکرد متفاوت جراحی زیبایی بینی و رینوپلاستی بسته، باید نگاهی دقیق تر به هر دو روش جراحی بینی بیندازیم.

جراحی بینی به روش باز

در جراحی زیبایی بینی به روش باز فرآیند اصلاح نوک بینی و قسمت میانی بینی انجام می شود. برای اینکار ابتدا یک برش کوچک در زیر نوک بینی، بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود. این برش موجب می شود تا پوست بینی به سمت بالا خم شود و به جراح اجازه می دهد تا دسترسی کامل تری به اسکلت بینی تحتانی داشته باشد. به دلیل این دسترسی بیشتر، جراحان زیبایی به طور معمول از روش جراحی زیبایی بینی به روش باز برای بیمارانی که نیاز به تغییر شکل گسترده تری دارند، استفاده می کنند. زخم های ایجاد شده در بخش های داخلی بینی به خوبی پنهان می شوند تا در حد ممکن زخمی نمایان نباشد.

 

جراحی بینی به روش بسته

به منظور جراحی زیبایی بینی به روش بسته، برش ها در داخل بینی ایجاد می شود. این روش بیشتر برای بیمارانی که نیاز به تغییرات جزئی تری در ساختارهای بینی دارند، مورد استفاده قرار می گیرد تا به نتایج های مطلوب خود برسند. مزیت جراحی زیبایی بینی به روش بسته این است که بعد از جراحی هیچ زخم قابل مشاهده ای وجود ندارد. با این حال، این روش ممکن است برای روش های جراحی زیبایی بینی نسبت به جراحی بینی به روش باز مناسب نباشد.

تفاوت بین رینوپلاستی باز و بسته

هیچ یک از روش های جراحی بینی باز و بسته یکسان نیستند و هر عمل جراحی زیبایی بینی براساس نتایج مطلوب و مورد انتظار بیمار متفاوت است. بنابراین، جراح با یک معاینه کلی بیمار تعیین می کند که آیا فرد واجد شرایط جراحی زیبایی بینی است یا خیر. اگر بیمار کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی بینی باشد سپس جراح تصمیم می گیرد که جراحی زیبایی بینی به روش باز برای بیمار بهتر است یا جراحی بسته.

عمل تیپ پلاستی بینی چیست؟

“تپلاستی” روش دیگری از جراحی زیبایی بینی می باشد که شامل برطرف کردن عیوب و تغییر در شکل نوک بینی است، بدون اینکه بر سایر ساختارهای بینی تأثیر بگذارد. جراحان زیبایی می توانند از روش باز یا بسته برای تیپلاستی استفاده کنند.

تغییر شکل بینی بدون جراحی

در موارد خاص، بینی را می توان به صورت غیر جراحی با پرکننده های مختلف تغییر شکل داد که این تغییرات تا یک سال باقی می ماند. جراح متخصص زیبایی با تزریق این پر کننده ها در نقاط مشخصی از بینی، می تواند به صاف کردن برجستگی ها، تغییر شکل مجدد نوک بینی و بهبود تقارن بینی کمک کند. اگرچه نتایج حاصل از آن موقت است اما این روش غیر جراحی می تواند روشی مقرون به صرفه برای بیماران باشد که می خواهند قبل از انجام تغییرات دائمی با جراحی بینی، تغییر شکل را بینی خود انجام دهند.

زندگی بعد از جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی به طور معمول به عنوان یک روش سرپایی با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می شود، اگرچه ممکن است در موارد خاصی جراحی با بیهوشی موضعی با آرام بخش داخل وریدی انجام شود. بعد از عمل بینی ممکن است بینی شما در یک اسپلینت قرار بگیرد. این کمک می کند تا بینی تازه تغییر شکل یافته از تماس و برخورد های تصادفی محافظت شود. همچنین ممکن است داخل سوراخ های بینی تامپون قرار گیرد. اگرچه این تامپون ها می تواند آزار دهنده باشد اما موقتی است و معمولا بعد از چند روز بسته به نظر جراح از بینی خارج می شوند. جراح زیبایی شما برای به حداقل رساندن درد و ناراحتی های روزهای اولیه بعد از جراحی، داروی ضد درد را تجویز می کند.

بیشتر بخوانید
علت غیر قرینه بودن سوراخ های بینی بعد از عمل زیبایی

دوره نقاهت بعد از جراحی بینی

برای 1 تا 2 هفته اول بعد از جراحی، بسیاری از بیماران کبودی و تورم را تجربه می کنند. در روزهای اول بعد از جراحی ممکن است شما نتوانید پیشرفت های حاصل از جراحی را ببینید. اما نگران نباشید، اکثر کبودی و تورم باید بعد از 10 تا 14 روز اول فروکش کنند. بسته به سطح فعالیت مورد نیاز، اکثر بیماران بعد از 1 یا 2 هفته آماده بازگشت به محل کار یا مدرسه هستند. به طور معمول بعد از 3 هفته، اکثر فعالیت های غیر تماسی معمولی از سر گرفته می شوند. با این حال، طبق دستورالعمل های جراح خود فعالیت خود را محدود کنید مراقبت های بعد از جراحی بینی را رعایت کرده و تا زمانی که بهبودی کامل پیدا نکردید، از انجام فعالیت های شدید خودداری کنید.

نتیجه جراحی زیبایی بینی

بعد از فروکش کردن کبودی و تورم های اولیه، می توانید نتیجه جراحی زیبایی بینی خود را مشاهده کنید، طبیعی است که تا یک سال تورم کمی داشته باشید. نتایج جراحی زیبایی بینی دائمی است. اگرچه این بدان معناست که بینی جدید شما برای یک عمر با شما همراه خواهد بود، اما انتخاب یک جراح متخصص و واجد شرایط که می توانید به آن اعتماد کنید برای دستیابی به نتایج بهتر و مورد نظر خود بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

بهترین جراح بینی در بندر انزلی

اگر چه این روزها یافتن یک جراح زیبایی بینی از میان این جمعی از جراحان زیبایی بینی کاری دشوار می باشد اما با توجه به برخی نکات می توان بهترین جراح زیبایی بینی خود را برگزینید.

عزیزانی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را در شهر بندر انزلی دارند باید بدانند جراحان حاذق و با تجربه ای در این شهر در حوزه جراحی بینی مشغول فعالیت می باشد. یکی از بهترین روش های انتخاب جراح بینی خوب در بندر انزلی مشاهده نمونه کارها و مشاوره با متخصصین گوش حلق بینی و جراحان زیبایی بینی می باشد.

 

دکتر شیرین گل محمدی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت

دکتر شیرین گل محمدی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت، دارای بورد تخصصی و عضو انجمن راینولوژی ایران می باشند. ایشان در سال 1388 از دانشگاه تهران در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل شدند و موفق به اخذ مدرک تخصص از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1396 شدند. دکتر گل محمدی از سال 1397 تا به اکنون در دانشگاه بین المللی پردیس بندر انزلی مشغول به تدریس می باشند. همچنین دکتر گل محمدی در مطب خود در بندر انزلی آماده خدمت رسانی به بیماران خود هستند.

برچسب ها:

به روز باشیم

مقالات مرتبط

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

قطعا تا به حال افرادی را دیده اید که بینی خود را به شکل فانتزی و یا در اصلاح عوام به شکل عروسکی عمل کرده اند. تفاوت جراحی بینی طبیعی با دیدن این گونه بینی ها کاملا محرز است. گرچه این جراحی نیز...

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

امروزه بسیاری از افراد تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی دارند. این افراد که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی می کنند سوالات بسیاری ذهنشان را مشغول می کند. حال در این مقاله می خواهیم راجع به جراحی...

گام به گام با مراحل جراحی زیبایی بینی

گام به گام با مراحل جراحی زیبایی بینی

یکی از متداول ترین روش های زیبایی، جراحی زیبایی بینی می باشد که به منظور بهبود ظاهر بینی و گاهی عملکرد آن استفاده می شود. جراحی زیبایی بینی در اغلب موارد به منظور اصلاح فرم بینی انجام می شود. طی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

تماس با دکتر گل محمدی