تلفن : 44547526 013 | 09113457793
دکتر شیرین گل محمدی / جراحی زیبایی بینی / اقدامات لازم قبل از جراحی زیبایی بینی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

اقدامات لازم قبل از جراحی زیبایی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

فارق از اینکه جراحی بینی به دست چه پزشکی انجام شود و نتیجه آن چه چیزی باشد این اقدامات قبل از جراحی است برخی از افراد درباره آن اطلاعاتی کافی و جامع ندارند. شاید تصور کنید که اقدام به جراحی نیازمند اقدامات خاصی نخواهد بود. اینکه تنها فرد تصمیم به جراحی گیرد و پزشک خود را انتخاب کند برای انجام یک جراحی کافی است. اما باید بیان کنیم که اقدامات قبل از جراحی به اندازه انتخاب پزشک و مراقبت های بعد از جراحی مهم بوده و نیازمند توجه است.

دکتر شیرین گل محمدی با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا و دستگاه های مجهز به اقدام به جراحی زیبایی بینی  می کنند. شما عزیزان می توانید برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر گل محمدی جراح بینی در بندر انزلی، با شماره های44547526 013 و 09113457793 و پیج اینستاگرام با ایشان ارتباط برقرار کنید.

اما برای جراحی بینی قبل از جراحی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

اگر شما نیز برای انجام جراحی بینی مصمم هستید، پیشنهاد می کنیم که قبل از انجام جراحی نوشتار پیش رو را با دقت بخوانید:

جراحی زیبایی بینی

همانطور که می دانید جراحی بینی از جمله جراحی های پرطرفدار در حیطه جراحی های زیبایی است در واقع اغلب افراد اگر بخواهند تغییرات عمده ای را روی صورت خود ایجاد کنند در وهله به جراح بینی می اندیشند. با توجه به رشد چشمگیر آمار متقاضان این جراحی پزشکان بی شماری این عمل را در لیست خدمات خود دارند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که در حال حاضر جراحان بسیاری هستند که می توانید برای این جراحی انتخاب کنید. اما جراحی بینی تنها یک انتخاب نیست. این جراحی می تواند به طور موثری بر کیفیت زندگی افراد تاثیر گذار باشد. اگر فردی بدون آگاهی و با سهل انگاری اقدام به این جراحی کند ممکن است در آینده با مشکلاتی از جمله اختلالات تنفسی مواجه شود.

بنابراین توجه به اقدامات قبل از جراحی بینی بسیار حائز اهمیت است. اما این اقدامات کدامند؟

اقدامات قبل از جراحی بینی

یک انتخاب خوب

اولین و مهمترین گام برای جراحی بینی انتخاب بهترین جراح بینی است. افراد می توانند با مراجعه به یک پزشک گوش، حلق بینی و جراح بینی این انتخاب را نهایی کنند. البته در این زمنیه باید به میزان تخصص پزشک و تبحر او در جراحی های زیبایی از جمله جراحی بینی اطمینان حاصل کنند.

انجام آزمایشات

برای دست یابی به یک نتیجه رضایت بخش از جراحی بینی نیاز است که افراد قبل از جراحی با پزشک خود جلسه ای تحت عنوان مشاوره قبل از جراحی داشته باشند که در آن درباره تمامی جوانب جراحی با یکدیگر گفتگو کنند. در این جلسه با توجه به وضعیت عمومی بیمار و سابقه پزشکی او ممکن است پزشک انجام برخی آزمایشات را توصیه کند. این امر در صورت انجام جراحی بینی با هدف درمانی مهم تر خواهد شد.

در صورت انجام جراحی بینی ترمیمی

چنانچه فرد برای بار دوم بخواهد اصلاحاتی را روی بین ایجاد کند باید دقت داشته باشد که حداقل یک سال از جراحی بینی اولیه گذشته باشد. در این باره بهتر است با نتیجه و میزان اثر بخشی جراحی ترمیمی با پزشک مشورت کند.

بررسی وضعیت عمومی

اگر بانوان برای جراحی بینی اقدام می کنند لازم است که قبل از اقدام به جراحی آزمایش بارداری دهند تا از عدم بارداری خود اطمینان حاصل کنند.

سایر اقدامات قبل از جراحی بینی به قرار زیر است:

  • افراد باید قبلا از جراحی از استعمال دخانیات و شرب الکل اجتناب کنند.
  • از مصرف قرص آسپرین و دیگر دارو هایی که موجب رقیق شدن خون می شوند بپرهیزند.
  • در صورت ابتلا به بیماری خاص پزشک خود را در جریان گذارند.
  • اگر به دارو و یا مواد غذایی آلرژی دارند با پزشک درمیان گذارند.
  • از خوردن و آشامیدن از 6 الی 8 ساعت قبل از جراحی خودداری کنند
  • شب پیش از جراحی استحمام کنند تا پس از جراحی نیاز به استحکام نداشته باشند.
  • در زمان حضور در بیمارستان از دو نفر بخواهند که تا زمان جراحی همراه وی باشند.

آیا می توان از عوارض جراحی بینی جلوگیری کرد؟

شاید مهمترین سوال پیش از انجام جراحی بینی برای افراد احتمال بروز عوارض جراحی باشد بسیاری از مراجعین بیم این دارند که پس از جراحی دچار عوارضی مانند تنگی تنفس شوند و یا نتیجه جراحی آنطور که آن ها می خواهند رقم نخورد.

برای جلوگیری از این اتفاقات گام مهم انتخاب بهترین جراح بینی خواهد بود. اگر یک جراح با تجربه را انتخاب کرده باشد وی می تواند با انجام معاینات دقیق و آزمایشات مختلف میزان موفقیت جراحی شما را تضمین کند. علاوه بر این اقدامات بعد از جراحی بینی نیز در رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار موثر است. افراد باید بعد از جراحی بینی به توصیه های پزشک مبنی بر مراقبت ها و مصرف برخی دارو ها دقت لازم داشته باشند.

بیشتر بخوانید
نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل چگونه است؟

هزینه جراحی بینی دغدغه متقاضیان

از جمله چالش هایی که مراجعین قبل از اقدام به جراحی بینی به ان توجه می کنند، هزینه جراحی بینی است. در این باره باید متذکر شویم که هزینه های بسیار بالا و یا بسیار پایین برخی جراحان را نمی توان عاملی موثر و تضمین کننده نتیجه جراحی بینی دانست. لذا مراجعین می توانند با در نظر گرفتن برخی المان ها درباره هزینه جراحی با پزشک گفتگو داشته باشند.

کلام آخر 

مراجعین برای انجام جراحی زیبایی بینی لازم است قبل از اقدام به این جراحی درباره تمامی جوانب آن از انتخاب پزشک گرفته تا مشورت درباره هزینه جراحی را بسنجند. تصور اینکه جراحی بینی به دلیل متداول بودن نیاز ی به اقدامات خاصی ندارد ممکن است شما را با چالش های بسیاری بعد از جراحی مواجه سازد.

دکتر شیرین گل محمدی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت

دکتر شیرین گل محمدی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی صورت، دارای بورد تخصصی و عضو انجمن راینولوژی ایران می باشند. ایشان در سال 1388 از دانشگاه تهران در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل شدند و موفق به اخذ مدرک تخصص از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1396 شدند. دکتر گل محمدی از سال 1397 تا به اکنون در دانشگاه بین المللی پردیس بندر انزلی مشغول به تدریس می باشند. همچنین دکتر گل محمدی در مطب خود در بندر انزلی آماده خدمت رسانی به بیماران خود هستند.

برچسب ها:

به روز باشیم

مقالات مرتبط

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

قطعا تا به حال افرادی را دیده اید که بینی خود را به شکل فانتزی و یا در اصلاح عوام به شکل عروسکی عمل کرده اند. تفاوت جراحی بینی طبیعی با دیدن این گونه بینی ها کاملا محرز است. گرچه این جراحی نیز...

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

امروزه بسیاری از افراد تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی دارند. این افراد که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی می کنند سوالات بسیاری ذهنشان را مشغول می کند. حال در این مقاله می خواهیم راجع به جراحی...

گام به گام با مراحل جراحی زیبایی بینی

گام به گام با مراحل جراحی زیبایی بینی

یکی از متداول ترین روش های زیبایی، جراحی زیبایی بینی می باشد که به منظور بهبود ظاهر بینی و گاهی عملکرد آن استفاده می شود. جراحی زیبایی بینی در اغلب موارد به منظور اصلاح فرم بینی انجام می شود. طی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 19 =

تماس با دکتر گل محمدی